Командувач ВМС ЗС України провів зустріч з майбутніми флотськими офіцерами та старшинами з нагоди Дня знань

Сьогодні, 1 вересня, на базі Національного університету «Одеська морська академія» командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа провів зустріч з курсантами Інституту Військово-Морських Сил та відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія».

Керівник національного флоту розповів особовому складу про сучасний стан, перспективи розвитку та подальші завдання флоту. Як наголосив контр-адмірал Олексій Неїжпапа, під час реформування та розвитку флоту основна увага приділяється оновленню корабельного складу, збалансованості сил та переходу на стандарти НАТО.

– Ми не змінюємо курс, ми і далі нарощуватимемо наші спроможності, ми маємо значну підтримку з боку військово-політичного керівництва держави, вже найближчим часом до складу ВМС увійде ще один малий броньований артилерійський катер, триває робота щодо отримання патрульних катерів типу «Island» та нових патрульних катерів типу «Mark VI», проведено трансформацію органів військового управління відповідно до стандартів НАТО, – зазначив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – За сприяння Президента України та Міністра оборони України збільшено причальний фронт на чорноморському узбережжі та інфраструктуру на Азовському морі, – додав він.

В ході промови керівник національного флоту розповів про особливості Стратегії Військово-Морських Сил Збройних Сил України до 2035 року, яка пройшла погодження в Генеральному штабі і Міністерстві оборони України та надана на розгляд Президенту України.

– На першому етапі (до 2025 року) Стратегією ВМС ЗС України передбачено створення інтегрованої системи висвітлення обстановки та розвідки у ближній морській зоні, недопущення дій противника в будь-яких районах у ближній морській зоні та забезпечення ефективного контролю над прибережними водами, річками та захист портів, – пояснив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Командувач розповів і про проведені штатно-організаційні заходи по розподілу між органами військового управління функцій генерації та застосування, а серед основних напрямів подальшої роботи визначив питання нарощування корабельно-катерного складу, розвиток інфраструктури, забезпечення літальними апаратами, озброєнням та військовою технікою до 2025 року.

– Нещодавно разом з нашими колегами з ДККБ «Луч» було успішно завершено державні випробування протикорабельного комплексу крилатих ракет «Нептун», який у буде поставлено на озброєння у Збройні Сили України. Поступово ми наростимо боєздатність українських ВМС, задля надійного захисту морських рубежів. Тому перед нами стоїть завдання створення такого флоту, що може діяти асиметрично та бути постійно в морі, – наголосив командувач.

Під час зустрічі, очільник флоту відмітив значний розвиток міжнародної співпраці з державами-партнерами НАТО, серед яких співпраця з Великою Британією, Канадою та США у питаннях реалізації двосторонніх проектів по впровадженню стандартів Північноатлантичного Альянсу та партнерської допомоги. Також командувач звернув увагу що в Інституті Військово-Морських Сил вже не вперше здійснюється набір дівчат на навчання у ВВНЗ за всіма спеціальностями та спеціалізаціями, що свідчить про підтримку гендерної рівності на флоті, за прикладом держав-партнерів НАТО.

По завершенню заходу командувач відповів на питання майбутніх флотських офіцерів, побажав успіхів у новому навчальному році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *