Курсанти військово-морських навчальних закладів склали Військову присягу на вірність Українському народові

19 вересня, курсанти Інституту Військово-Морських Сил та відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету “Одеська морська академія” набору 2020 року склали Військову присягу на вірність Українському народові. Урочистий ритуал проведено на причалі Практичної гавані, безпосередньо біля бойових кораблів і катерів Військово-Морських Сил ЗС України під керівництвом командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи та за участі представників Командування Військово-Морських Сил ЗС України, керівництва навчальних закладів.

Захід розпочався з урочистого проходження прапороносної групи – внесення Бойового Прапору та виконання особовим складом Державного Гімну України. Цьогоріч присягнути на вірність українському народові та пов’язати своє життя із шляхетною справою у захисті вітчизни обрали біля сотні курсантів Інституту Військово-Морських Сил та військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету «Одеська морська академія». Серед майбутніх флотських офіцерів та старшин 26 випускників військово-морського ліцею імені Володимира Безкоровайного та інших ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, 10 військовослужбовців військової служби за контрактом, а також близько двадцяти дівчат-курсантів Інституту ВМС і відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету “Одеська морська академія”. З цією значною подією молодих юнаків і дівчат привітав командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

– Сьогодні ви дали клятву вірності своїм сім’ям, клятву вірності своєму народові, своїй країні. Це не прості слова, це слова які ви понесете через все своє життя, тому що клятва вірності дається раз і назавжди. Ваші побратими, які теж давали цю клятву ділом довели свою вірність своєму народові, своїй країні, це моряки з Криму, які не зрадили присязі, це наші морські піхотинці, льотчики, артилеристи, які зараз знаходяться на сході нашої держави і захищають нашу країну від ворога. Вже шостий рік в країні іде війна і те, що ви прийняли рішення стати на захист своєї держави, захищати – це реальна громадянська позиція, ви гідні громадяни своєї країни, – зазначив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Корабель без командира та екіпажу – це лише груда металу тому наша сила в людях, в наших моряках, морських піхотинцях, льотчиках і артилеристах, – наголосив керівник національних ВМС.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників Батьківщини, які віддали своє життя за незалежність і територіальну цілісність України.

Також командувач національних ВМС побажав курсантам завжди залишатися гідними складеній урочистій клятві, бути гідними представниками великої флотської сім’ї, успішного навчання та опанування військовою спеціальністю. Ритуал завершився проходженням урочистим маршем та колективним фотографуванням. Близькі та рідні мали нагоду привітати вже військових моряків із значною подією у їх житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *