На базі Інституту Військово-Морських Сил було проведено інструкторсько-методичне заняття, як один з елементів підведення підсумків діяльності ЗС України за 2020 рік.

До заходу долучились відповідальні за підготовку військових фахівців для потреб Збройних Сил України. До складу учасників увійшли заступник начальника управління доктрин та індивідуальної підготовки Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗС України, директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України, представники Генерального штабу Збройних Сил України та начальники і заступники начальників з навчальної роботи ВВНЗ та ВНЗ ЗВО.

Першим етапом стала доповідь тимчасово виконуючого обов`язки начальника Інституту ВМС капітана 1 рангу Ростислава Шарова про історичний шлях та завдання Інституту ВМС.

Безпосередньо інструкторсько-методичне заняття проводив тимчасово виконуючий обов`язки заступника начальника інституту з навчальної та наукової роботи капітан 2 рангу Валерій Гордійчук на 2-х навчальних точках на прикладі проведення навчальних занять:
1. Практичне заняття: “Планування маршруту в навігаційно-інформаційних системах (за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення реально діючої навігаційно-інформаційної системи NAVY SAILOR 3000)”, під керівництвом доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України працівника ЗС України Дмитра Кучера;
2. Групова вправа: ”Пошук підводного човна в районі корабельною пошуково-ударною групою (за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення військово-морського симулятора Dangerous Waters)“, під керівництвом досвідченого корабела-заступника начальника кафедри кораблеводіння та штурманського озброєння капітана 2 рангу Анатолія Хапова.

“Тренажери NAVY SAILOR 3000 та Dangerous Waters дозволяють набути визначених замовником (Командування ВМС ЗС України) компетенцій за результатами підготовки військових фахівців тактичного рівня, включаючи офіцерів управлінь дивізіонів надводних кораблів при проведенні курсової підготовки з перепідготовки та підвищення кваліфікації за напрямками: “корабельна зброя та засоби навігації”, “корабельне радіотехнічне озброєння та засоби зв’язку”, – розповів капітан 2 рангу Валерій Гордійчук.

“В рамках програми DEEP курсанти Інституту ВМС мають змогу отримувати вищу військову освіту в країнах НАТО, зокрема в Великобританії та Італії, проходити стажування, практику та курсову підготовку на кораблях ВМС Франції, Польщі, Болгарії, Італії. Заняття на представлених тренажерах NAVY SAILOR 3000 та Dangerous Waters максимально адаптовані до вимог стандартів НАТО та частково проводяться англійською мовою”, – наголосив тимчасово виконуючого обов`язки начальника Інституту ВМС капітан 1 рангу Ростислав Шаров.

Учасники заходу відмітили якісну підготовку Інституту ВМС до проведення інструкторсько-методичного заняття, обмінялися думками і корисними ідеями з керівництвом військового ВНЗ, щодо шляхів розвитку системи підготовки військових фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *