Відбувся випуск курсантів Інституту Військово-Морських Сил

Вчора, 24 грудня 2020 року, на Морському вокзалі м. Одеса відбувся випуск курсантів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”. Захід проходив під керівництвом командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи, за участі помічника аташе з питань оборони при посольстві Італії в Україні Массімо Проєтті, представників Командування Військово-Морських Сил ЗС України, інших видів ЗС України, навчальних закладів і морських портів Одеси, силових відомств, Інституту ВМС НУ “ОМА”, громадських організацій, духовенства, близьких та рідних молодих офіцерів.

В урочистій церемонії, близько півсотні курсантів, які п’ять з половиною років тому зробили свій мужній та свідомий вибір – захищати свою Батьківщину, отримали перші офіцерські погони, кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем “магістр”. Серед випускників 2020 року кавалер ордену ”За мужність“ 3-го ступеню, п’ятьом випускникам було вручено Відзнаку Президента України ”За участь в антитерористичній операції“. Двоє отримали дипломи з відзнакою від керівництва українського флоту, а випускнику Інституту, який проходив навчання в Академії ВМС Італійської республіки у місті Ліворно, було вручено кортик ВМС Італії від помічника аташе з питань оборони при посольстві Італії в Україні Массімо Проєтті.

– Сьогодні Військово-Морські Сили отримали ще 45 молодих офіцерів. Зараз, переді мною, військові з різних куточків нашої держави, які стали на захист держави в 15-му році, в умовах початку агресії РФ проти України. Це ще раз підкреслює нашу соборність та єдність нашої України, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Продовжуючи віднедавна започатковану флотську традицію – молодими офіцерам отримані лейтенантські погони одягали їх батьки. Командувач національного флоту контр-адмірал Олексій Неїжпапа привітав юнаків з отриманням первинного офіцерського звання та подякував батькам, керівництву і науково-педагогічного персоналу Інституту ВМС Національного університету “Одеська морська академія” за почесну справу у формуванні справжньої еліти та професійного офіцерського складу Військово-Морських Сил України.

– Ми зараз знаходимось на морському вокзалі міста Одеси, міста, яке є морською столицею України, це – морські ворота нашої держави, тут наша стихія – наше Чорне море. Навчання закінчилося, попереду у нас багато справ, тільки в наступному році ми отримаємо ще три патрульні катери типу Айленд, в 2022 році на озброєння ВМС надійдуть патрульні катери Марк ІV зі Сполучених Штатів Америки, наразі тривають перемовини щодо будівництва ракетних катерів та корветів. Більшість із вас особисто будуть керувати цими кораблями та катерами, як на Азовському так і на Чорному морі. Але всі ці зусилля будуть марними якщо не буде вас – лідерів, командирів і ваших екіпажів. Тому бережіть себе, бережіть своїх підлеглих в ім’я нашої держави і до перемоги. Слава Україні!- додав командувач.

Більше фото можна побачити за посиланням:фото з випуску ІВМС НУ “ОМА”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *