06 січня 1886 рік

06 січня 1886 року народився Олексій Дмитрович Алмазов, український військовий і громадський діяч, генерал-хорунжий Армії УНР.

Народився в Херсоні в родини чиновника. Закінчив Тифліське реальне училище, Олексіївське військове училище. З 1907 року проходив військову службу в артилерійських військових частинах на посадах командира батареї, дивізіону. За Першу світову війну був нагороджений усіма орденами до Святого Володимира IV ступеня з мечами та бантом, орденом Святого Георгія IV ступеня за бій під Кревом, де був отруєний газами. З 01.01.1918  — командир окремої кінно-гірської батареї Гайдамацького Коша Слобідської України організованого Симоном Петлюрою. Учасник січневих боїв за Київ, баталій близ Гребінки, за Лубни, Хорол, Полтаву, Харків, Кременчук. У бою під Бердичевом у середині лютого 1918 року був поранений. 15.03.1918 батарея була реорганізована у Запорізький кінно-гірський гарматний дивізіон Окремої Запорізької дивізії військ Центральної Ради,

яким  О.Алмазов командував до кінця Визвольних змагань. У квітні 1918 року брав участь у поході полковника Болбочана на Крим. За часів Гетьманату охороняв український державний кордон у районі ст. Сватове — Білокуракине — Старобільська. 1919 року брав участь в успішному наступі Армії УНР із району Деражні на Вапнярку, в боях за Кам’янець-Подільський, Шатаву, Дунаївці, Проскурів, Летичів, Вінницю, Київ, у тому числі і проти Добровольчої армії. Влітку 1919 року відзначився у боях із Таращанською бригадою РСЧА на Шумщині. 1920 року брав участь у боях за Могилів, Ушицю, Дунаївці, Копичинці, Галич, Проскурів та інші міста. Учасник Першого зимового походу армії УНР, 03.08.1921  підвищений до звання генерала-хорунжого Армії УНР. В еміграції працював на шахтах та інженером-гідротехніком. Активний учасник українського національного руху. Голова філії Українського Центрального Комітету. Один із провідних діячів Волинського громадського комітету допомоги голодуючим на Україні. Пішов з життя 13.12.1936, похований у Луцьку, за часів незалежності над могилою було споруджено пам’ятник. Ім’ям Олекси Алмазова названо вулиці у Львові, Луцьку, Херсоні, Києві. З метою відновлення історичних традицій національного війська, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці Указом Президента України №232/2018 від 22.08.2018 почесне найменування «імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова» присвоєне 406 окремій артилерійській бригаді ВМС ЗС України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *