Представники Інституту Військово-Морських Сил взяли участь в онлайн семінарі з питань ґендерної політики

20 травня, керівний та особовий склад Інституту Військово-Морських Сил взяв онлайн-участь в презентації на тему ”Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України“. Ця публікація підготовлена в рамках Проєкту ООН Жінки ”Ґендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки“, що здійснюється за підтримки Уряду Швеції. Захід був проведений за ініціативи віце-прем`єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.
Вступне слово мала Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, яка зауважила на можливості впровадження методичних рекомендацій в освітній процес військових ВНЗ. Впровадження методичних рекомендацій є частиною комплексного підходу до європейської і євроатлантичної інтеграції в національній політиці та містять практичні поради щодо необхідних складових процесу і певного алгоритму дій для його започаткування. Прикладом цього є Обґрунтування доцільності і можливостей урахування гендерного компонента в навчальних закладах сектору безпеки і оборони України.
У презентації учасниками заходу були керівники наукових, науково-дослідних та навчально-методичних підрозділів, керівники кафедр та факультетів (інститутів), науковці та викладачи/чки вищих ВНЗ.
Довідково. Засади гендерної рівності в Збройних Силах України успішно та беззаперечно втілюються в життя та вносять корективи у сьогодення Інституту Військово-Морських Сил. Так, із 2019 року в флотському навчальному закладі мають змогу навчатися не лише хлопці, але й дівчата. Сьогодні в строю військово-морського вишу стоїть 8 представниць прекрасної статі. За рівнем мотивації, інтересом до здобуття знань дівчата далеко не гірше за юнаків. Курсантки свідомо обрали військовий шлях та доєдналися до ВМС ЗС України, тому і обов`язки несення військової служби стоять на одній сходинці з юнаками.
— Жінки в Збройних Силах України, зокрема, у військово-морському середовищі – об’єктивна реальність, тому питання включення ґендерних підходів набуває важливого значення. Дівчатам, які вчаться в Інституті Військово-Морських Сил надана можливість здобувати знання за традиційно ”чоловічими“ спеціальностями: ”Корабельна зброя та засоби навігації“ і по закінченню навчання поповнити склад бойових кораблів та частин Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Для реалізації Інститутом ВМС завдань щодо підготовки офіцерських кадрів, які забезпечуватимуть національну безпеку та оборону держави з морських напрямків, не можливо не врахувати питання інтегрування ґендерного компоненту в освітній процес, – наголосив під час онлайн-заслуховування заступник начальника Інституту Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Анатолій Федоренко.
Добре спланований захід організувала радниця начальника Інституту ВМС з ґендерних питань капітан 2 рангу Олена Злобіна.
Україна знаходиться в тренді, щодо ґендерних аспектів військової служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *