У Військово-Морських Силах ВМС ЗС України відбувся випуск курсів іноземної мови

Одним із ключів до вступу в НАТО є знання іноземних мов, тому у Військово-Морських Силах ЗС України прикладають максимум зусиль для підвищення рівня володіння військовими моряками англійською мовою. Так, днями на базі Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» слухачам курсу вивчення іноземної мови за результатами іспитів були видані сертифікати з оцінкою рівня знання іноземної мови за стандартом STANAG 6001.
– Для того, щоб проходити військову службу на флоті, треба вміти вільно спілкуватися з моряками з інших країн світу. Англійська мова – визначена міжнародною мовою спілкування, тож розуміючи це, військові приділяють їй багато уваги. Після виходу з Криму, лише у 2018 році у Військово-морському виші з’явилась можливість викладати мовні дисципліни на курсах іноземної мови. Проходять такі курси двічі на рік та тривають до чотирьох місяців. Рівень знань, тих хто навчається, різний: у декого він починається «з нуля», а є ті, хто удосконалюють свій багаж знань. Умовно їх можна поділити так: 1-й рівень – це «виживання», а 2-й – «комунікативний», який дає можливість військовослужбовцям виконувати спільні задачі з військовими країн-партнерів НАТО, розповідає начальник курсів іноземних мов Інституту ВМС капітан 2 рангу Володимир Друзь.
Також він повідомив, що неабияк сприяв у навчанні відкритий наприкінці минулого року інтерактивний клас для вивчення англійської мови. Кабінет було створено спеціально для навчання офіцерів ВМС на курсах іноземних мов. Він обладнаний інтерактивною дошкою та сучасними комп’ютерами.
– У класі мають змогу займатися до 15 осіб. Окрім повсякденної англійської мови, вони опановують загальну військову термінологію, а також вивчають військову термінологію відповідно до стандартів Північноатлантичного альянсу. По завершенню курсів військовослужбовці склали тестування з читання, аудіювання, говоріння і письма. Результатом проявлених старань став сертифікат, що засвідчує відповідний рівень знань. Такий документ відкриває перед військовослужбовцями можливість не тільки брати участь у міжнародних заходах, а й здобувати освіту за кордоном, – зазначив капітан 2 рангу Володимир Друзь.
Як розповів один з випускників курсів начальник навчально-тренувального-комплексу водолазної школи ВМС ЗС України старший лейтенант Євген Кобець, хоча він сам навчався у флотському виші і отримав чудові знання з англійської, але сучасний офіцер мусить йти в ногу з часом й не зупинятися на досягнутому, тому він вирішив підвищити свій рівень знань іноземної мови.
– Це вимога часу і ці знання потрібні як на флоті, так і взагалі в ЗС України. Ми часто приймаємо іноземних гостей, самі їздимо закордон, і можливість спілкуватися й обмінюватися досвідом з нашими партнерами без перекладача значно спрощує взаєморозуміння, – запевняє офіцер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *