Командувач Військово-Морських Сил ЗС України провів лекцію з майбутніми офіцерами національного флоту

01.09.2021 року,  командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа провів лекцію для курсантів та професорсько-викладацького складу Інституту Військово-Морських Сил. Керівник національного флоту розповів присутнім про перспективи розвитку сучасний стан та завдання, існуючу організаційно-штатну структуру та бойову діяльність ВМС ЗС України.
– За останній рік зроблено дуже багато в питаннях розвитку ВМС. Триває робота з нарощування корабельно-катерного складу за рахунок передачі та будівництва кораблів і катерів в рамках міжнародного військового співробітництва з державами-членами НАТО, передусім США та Турецької Республіки. Окремими ключовими напрямками є розвиток спроможностей флоту для ефективного забезпечення протимінних дій в акваторії Чорного та Азовського морів, забезпечення охорони та оборони цивільного судноплавства, об’єктів морської інфраструктури та розвиток інтегрованої системи висвітлення обстановки у Азово-Чорноморській операційній зоні. Вже піднялись у небо та виконують завдання в інтересах нашої країни безпілотні літальні комплекси “Байрактар ТВ-2ˮ, сучасний протикорабельний ракетний комплекс “Нептун”, який брав участь на параді в Києві, невдовзі заступить на бойове чергування. Триває розбудова системи базування й зведення берегової інфраструктури — як на Чорному, так і на Азовському морях, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.
Керівник національного флоту звернув увагу на значний крок у розвитку українських ВМС у питаннях інтеграції до стандартів Північноатлантичного Альянсу.
– За останні роки у Військово-Морських Силах, відповідно до стандартів НАТО, було розмежовано функції застосування та генерації. Функцію застосування було покладено на морське командування ВМС, яке набуло спроможності з 2018 року. Функція генерації – на Командування ВМС та сформовану флотилію ВМС, які займаються підготовкою, забезпеченням, адміністративними функціями тощо, – додав контр-адмірал Олексій Некїжпапа.
Наприкінці свого виступу, очільник національного флоту привітав особовий склад військово-морського вишу з початком навчального року, побажав флотського здоров`я, натхнення та успіхів курсантам у навчанні. Також командувач українських ВМС відповів на поставлені курсантами і викладачами запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *